Jaké rozkládací pohovky si zvolit pro potřeby k trvalému spaní?

Jaké rozkládací pohovky si zvolit pro potřeby k trvalému spaní?

Výhodou rozkládací pohovky je její funkčnost. Za prvé plní funkci pro příležitostné spaní pro vaše hosty. Za druhé plní funkci pro každodenní spaní. Proto je rozkládací pohovka vhodná do minimalistických prostor. U těchto prostor je totiž každý metr čtvereční navíc "luxusem". 

0000855_new-iris-gemellare

Naše rozkládací pohovky jsou praktické. Jsou velice komfortní a také multifunkční!

380985880_1045894233465041_7688029661937243398_n

Rozkládací systém na spaní nemusí být jen u pohovky!

Rozkládací mohou být také taburety nebo křesla, které slouží jako jednolůžko.

0000393_pouf-artu

Důležitou součástí rozkládacích pohovek pro každodenní spaní je kvalitní matrace!

Stejně jako u postelí tak u rozkládacích pohovek pro každodenní spaní je klíčová matrace. Výběr správné matrace je nejdůležitější pro příjemné spaní. V naší nabídce najdete rozkládací pohovky s matracemi PUR nebo paměťovou od tlouštěk 11cm až do 20cm. Pro kvalitní každodenní spaní doporučujeme vyšší matrace minimálně od tloušťky 13cm a více. 

Typy matrací a jejich vlastnosti:

Polyuretanová pěna má několik výhod: je to vysoce odolný materiál. Správně nese tělesnou hmotnost. Díky nízké hmotnosti je snadnější pro manipulaci. Je to materiál šetrný k životnímu prostředí bez obsahu škodlivých látek.

Paměťová pěna má tyto výhody: díky husté pěně na bázi polyuretanu umožňuje matraci přizpůsobit se vaší poloze při ležení. Obsahuje inovativní technologii. Díky ní poskytne vysoký komfort. Matrace z paměťové pěny jsou hypoalergenní. Jsou odolné vůči prachovým roztočům. Jejich vlastnosti se v průběhu času mění jen zřídka.

Manipulace se sedačkou musí být snadná pro každého!

Kvalitní rozkládací pohovka, křeslo či taburet musí mít mechanismus, kterým snadno pohovku rozložíte či složíte. Všechny naše rozkládací pohovky tuto podmínku splňují  do puntíku.

Existuje několik typů rozkladů pohovek

Naše rozkládací pohovky nejčastěji využívají  systému „rapido“. Tento mechanismus umožní pohovku jednoduše rozložit i složit překlopením opěrných polštářů. U tohoto typu rozkladu je skvělým doplňkem systém pro snadný přesun pohovky. Tento systém je nazýván jako "lift" systém. Pákový mechanismu s koly umožňuje snadný pohyb s pohovkou. Uklidit pod pohovkou již tak nebude problém. Tuto možnost najdete v příplatkovém provedení u jednotlivých typů rozkládacích pohovek. Pohovky se systémem "rapido" např.  POLKGRACEFASHION, SENNA a mnoho dalších modelů

rozkladaci_pohovka_almond

Dalším typem rozkladu je systém, při kterém se vysune spodní část pohovky a pohybem nahoru se vysune i matrace. Výsuv spodní části i matrace se provádí prostřednictvím ucha pro snadnou manipulaci. Tento typ najdeme např. u modelu DANY

rozkladaci_pohovka_DANY

 

Dalším ze systému rozkládání je typ, kdy lůžko vzniká posunutím sedáku a překlopením opěrné části, čímž se utvoří perfektní dvojlůžko. Samostatné kvalitní jednolůžko vznikne již po sundání opěrných polštářů. Tento typ má rozkládací pohovka TATA.

rozkladaci_pohovka_tata

Dalším systémem je rozklad pohovky  svisle. Tento mechanismus rozkládací pohovky, který umožňuje získat dvě pohodlná překrývající se lůžka. Díky jedinému a snadnému pohybu se mechanismus otevře svisle, spodní lůžko se posune a žebřík se automaticky umístí. Následným pohybem se vloží bočnice pro horní lůžko, která je blokována pojistkou, která blokuje i mechanismus. Kromě toho dvojité bezpečnostní zařízení umístěné na dvou sloupcích zabraňuje náhodnému uzavření mechanismu. Ideální volba pro minimalistické prostory. Tento typ patrové rozkládací postele najdete pod názvem ROMA

rozkladaci_postel_patrova_roma

Veškerý přehled včetně obrázků a konkrétních informací o pohovkách najdete v kategorii rozkládacích pohovek. V případě jiných dotazů nás kontaktujte.

 
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz